България, добре дошла в еврозоната!“ – този надпис бе изписан на

...
България, добре дошла в еврозоната!“ – този надпис бе изписан на
Коментари Харесай

“България, добре дошла в еврозоната!“: Огромен надпис в Брюксел поздрави страната ни

„ България, добре пристигнала в еврозоната! “ – този надпис бе изписан на съвсем 30-метров транспарант, конфигуриран на постройката „ Шарльоман “ на Европейската комисия в Брюксел през днешния ден.
Прочетете още
Актът се случва на фона на наближаващото утвърждение на окончателните решения на следващия ден за присъединението на страната ни към евро зоната от 1 януари идната година. 

В утрешния ден Съветът на Европейски Съюз по стопански и финансови въпроси е очакван да гласоподава три значими решения по отношение на България, незабавно откакто бъде утвърден отчетът на Европейския парламент в Страсбург за готовността на страната ни да вкара еврото. В късния следобяд на следващия ден е проведена гала в Брюксел, обвързвана с оповестяването на България за 21-ва страна в Еврогрупата.

Сградата „ Шарльоман “ е първата част от комплекса в Брюксел, предопределен за институциите на Европейски Съюз и е издигната през 1967 година Първоначално там се обитават Съветът на Европейски Съюз и Европейският съвет, а по-късно и службите на Европейската комисия. Тази постройка е ситуирана в непосредствена непосредственост до централата на Европейска комисия – постройката „ Берлемон “, приключена през 1969 година. 

 

 
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР